TEKNOLOJİ

Canon’dan ISO Rekorlu Yeni Kamera!

Canon-ME20F-SH-Camera

Canon’un video ve film yapımcıları için duyurduğu Canon ME20F-SH isimli full-frame yani tam kare video kamerası, 4,000,000(4 milyon) ISO hassasiyetine kadar çıkabiliyor. Bu 4 milyon ISO hassasiyet sınırı ile Canon, daha şimdiden büyük ilgi yakalamayı başarmış durumda.

Tam kare sensöre sahip bir video kamera olan Canon ME20F-SH, isminden de anlaşılacağı üzere daha çok sinema sektörüne odaklanarak hazırlanmış bir kamera imajına sahip. Zaten sahip olduğu 2 MP sensörü de yine du durumla örtüşüyor.

Canon ME20F-SH modelinin teknik özellikleri!Canon'dan ISO Rekorlu Yeni Kamera!

Canon ME20F-SH modelinin video performansına değinmek gerekirse, Canon’un yaptığı açıklamalara göre bu kamera şu an için sadece FullHD yani 1920×1080 çözünürlükte 60, 30 ve 24 kare-saniye video çekebilme yeteneğine sahip. Neden FullHD üzerine çıkılmamış sorusunun cevabı ise 2 MP’lik sensörde saklı. Zira bu sensör sadece 1920×1080 çözünürlüklü bir alanı kapsayabiliyor.

15-07/31/news_1-yeni-canon-me20f-sh-ve-4-000-000-4-milyon-iso-iso.jpg

ISO nedir ve neden önemli?

Canon’den gelen bu ISO canavarı olarak nitelendirilen yeni video kamera, özellikle düşük ışıkta inanılmaz performanslar sergileyebilir. Bilindiği gibi ISO, yani ışık hassasiyeti düşük ışıkta daha aydınlık görüntüler elde etmek için kullanılan bir ölçü birimi. Ancak genelde ISO değerinin çok yukarıya taşınması, görüntü kirliliği meydana getirebiliyor. Bu bağlamda Canon ME20F-SH modelinin 4 milyon ISO seviyelerine kadar çıkabildiği söylendiğinden, nasıl bir video performansı göstereceği büyük merak konusu olmuş durumda. Zira Canon, resmi olarak henüz örnek görüntüler yayınlamış değil.

Video yapımcılarının, maliyetlerini azaltacak model: Canon ME20F-SH

Sinema sektöründe düşük ışık koşullarında daha iyi sonuçlar elde edebilmek için tek çözüm, çok geniş diyafram açıklığına sahip lensler kullanmak olarak biliniyor. Ancak bu lenslerin fiyatları ise milyon dolarlar seviyelerine kadar çıkabiliyor.

Canon ME20F-SH fiyatı ve çıkış tarihi!

Canon ME20F-SH isimli yeni ISO odaklı video kamera ise yaklaşık 30 bin dolar fiyat etiketine sahip olacak. Bu bağlamda lens harcamalarını büyükölçüde düşürebileceği tahmin ediliyor.Canon’un yaptığı açıklamaya göre ise Canon ME20F-SH modeli, Aralık ayında raflarda olacak. 30 bin dolar karşılığı 4 milyon ISO seviyesini görebilen bir video kamera ise, daha şimdiden düyük beklentiler oluşturmuş durumda.Görüntüleme teknolojileri alanında öncü isimlerden olan Canon, gerek fotoğraf gerekse de sinema sektörü için ciddi ürünler ortaya koymasıyla biliniyor. Canon, ismine yakıştırılan öncü görüntüleme ürünleri adına, yine bir şaşırtıcı video kamera ile gündeme geldi.Canon ME20F-SH ve 4,000,000 ISO!

Canon’dan ISO Rekorlu Yeni Kamera!

Leave a Comment X