TEKNOLOJİ

Xperia Z5 Hakkında İlk Sızıntılar

xperia-z3-plus-water

Japonya’nın en büyük teknoloji firmalarından Sony, en son Xperia Z3+modelini tanıtmıştı. Japonya için Xperia Z4 ismi ile piyasaya sürülen model, global pazarda Xperia Z3+ ismi ile karşımıza çıkmıştı. Büyük bir yeniliksunamayan model, şirketin yeni telefon hazırlıklarına başlamasına sebep oldu.

Xperia Z5 Geliyor!

15-07/05/xperia.jpg

Sony, son yapılan haberlere göre yeni amiral gemi modeli için hazırlıklara başladı bile. Eylül ayında düzenlenecek olan IFA 2015 fuarında tanıtılması beklenilen Xperia Z5, beraberinde Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Ultraile gelecek.

Teknik özellik bakımından oldukça iddialı olan Xperia Z5, Qualcomm’un en güçlü işlemcisi Snapdragon 820 kullanacak. 4 GB RAM ile gelecek olan akıllı telefonun ekran boyutu ve çözünürlüğü ile ilgili henüz bir bilgi bulunmuyor. Ancak ekranın Quad HD çözünürlüğe sahip olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Devasa Pil!

Hali hazırda akıllı telefonların en büyük problemi olan şarj sorunu ise büyük ihtimalle Xperia Z5 ile problem olmaktan çıkacak. Zira akıllı telefonun tam 4500 mAh büyüklüğünde bir pil ile geleceği iddia ediliyor.

Xperia serisinde görmeye alıştığımız OmniBalance tasarım çizgilerinin devam ettirileceği Sony’nin yeni amiral gemisi, kamera tarafında da her zaman olduğu gibi gayet iddialı. 21 Megapiksel çözünürlüğünde ana kameraya sahip olacak Xperia Z5, 4K ve HDR video çekebilecek.

IMX230 CMOS sensör kullanacak olan Xperia Z5 ayrıca artık bir çok amiral gemi modelde görmeye alıştığımız parmak izi okuyucuyu bünyesinde barındıracak.

Xperia Z5 Hakkında İlk Sızıntılar

Leave a Comment X