SAĞLIK

En Etkili Detoks Gıdaları

detox-capskafe

Kızılcık

İdrar yolu enfeksiyonları önlemek için en etkili gıdalardandır. Kızılcık meyvesi vücudunuzdaki  toksinlerden kurtulmak için En Etkili Detoks Gıdalarının başında yer alır..

14943199_ml

Sarımsak

Vücüdu temzilemek toksinlerden arındırmak için sarımsak en etkili besindir.Aynı zamanda antibiyotik özelliğinede sahiptir.Düzenli olarak sarımsak yemek toksinlerden kurtulmada ve sağlıklı yaşamak için çok faydalıdır.En Etkili Detoks Gıdaları tüketilmesi gerekir.

Limonlar

Vucudun ürettigi en güçlu antioksidan olan glutatyon üretilmesine limon çok yardımcı bir gıdadır.Aynı zamanda C vitamini kaynağıdır.Karaciğerin toksinleri atmasına yardımcı olur.En Etkili Detoks Gıdalarından olan Limonu düzenli olara tüketmek gerekir.

Pancar

Pancar en güçlü antioksidan kaynağıdır.Pancar mor pigment betacyanin olarak adlandırılır ve bu kanser ile mücadele için etkilidir.Pancar karaciğer ve safra kanalları korumak için tüketilmelidir. Pektin olarak adlandırılan pancar  vücuttan ağır metaller ve toksinleri ortadan kaldırması açısından En Etkili Detoks Gıdaları arasında yer almıştır.

Ayçekirdeği

Ayçekirdeği çerez olarak tüketilerek karaciğer detoksunda çok etkili hale gelir.Aynı zamanda vücutta biriken zararlı toksinlerin atılımı için çok faydalıdır.Kolestrolü önleyerek daha sağlıklı bir vücuda sahip olmanızı sağlar.

Avokado

Avokado yemek için harika bir besindir. Avokado glutatyon dahil antioksidanlar ihtiva eder.Vücudumuzdaki kimyasal ev toksinlerin azaltarak daha sağlıklı olmamızı sağlar.

Lahana

Zararlı olabilecek reçeteli ilaçlar, pestisitlerin gelen her şeyi kurtulmak için lahana en etkili gıdadır.En Etkili Detoks Gıdaları açısından lahana tüketilmesi gerekir.


Patates

Patates  antioksidan dolu güçlü gıdalardır.Patates vücudun detoksa yardımcı kadmiyum, bakır, cıva ve kurşun gibi ağır metalleri bağlayabilen bileşikler içerir.

Brokoli

Sağlıklı bir sindirim sistemi için yüksek enzim bulunduran brokolinin çiğ tüketilmesi gerekir.

Greyfurt

Bu meyve sindirim sistemi temizlemeye yardımcı olur ve gelişmekte olan böbrek taşlarını önleyebilirsiniz. Ayrıca doğal şekerler ve kalori açısından çok düşük olduğu için diyet için harika bir besindir.

Leave a Comment X