SAĞLIK

Yüksek Tansiyonu Düşüren Gıdalar

yüksek tansiyonu düşüren gıdalar

Tam tahıl gıdalar

Tam tahıl gıdalar lif, magnezyum ve sağlıklı ve dengeli beslenme sürdürmek için gereken diğer gerekli besinlerin mükemmel bir kaynağıdır. Lif açısından zengin gıdalar yemek de size uzun bir süre için tok tutar.Az yemekte yüksek tansiyonu düşürmekte yardımcı olur.

Yağsız Süt

Kalp sağlığı için yağsız süt tüketilmesi gerekir.Kalsiyum,potasyum,ve d vitamini açısında zengin olan süt kan basıncı seviyesini azaltarak Yüksek Tansiyonu Düşüren Gıdalar da yer almaktadır.

süt

Sarımsak

Sarımsak, bir kan incelticidir. Hipertansiyonla mücadeleye  yardımcı olan  iyi bir besindir.Doğranmış olduğunda, aynı zamanda alisin, antibakteriyel ve anti-mantar özelliklerine sahip bir bileşik üretir.Bu tür bileşikler  kalp hastalığı gibi hipertansiyon neden olan birçok hastalıkla  mücadele etmede çok yararlıdır.

Ispanak

Ispanak lif,potasyum,magnezyum, demir, fosfor içerdiğinden sağlıklı kan basıncı düzeyinin sağlanmasına yardımcı olur.

Keten tohumu

Yediğiniz hemen hemen her şey için keten tohumu eklemeyi deneyin.Düşük kolesterol yardımcı ve inflamasyon ve enfeksiyonlarla mücadele omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir.

Bitter Çikolata

Amerikan Tıp Derneği Dergisi’nde (JAMA) Temmuz 2007 sayısında yayınlanan bir çalışmada, bitter çikolata küçük miktarlarda yemek günlük daha düşük kan basıncı yardımcı olduğunu göstermiştir.

Tuzsuz Ayçekirdeği

Ayçiçeği tohumları büyük bir  magnezyum  kaynağıdır.Tuzsuz olarak bir fincan günlük atışytırmalık olarak yenilmesi faydalıdır.

Muz

Muz yüksek oranına sodyum potasyum  minerallerine sahiptir.Potasyum genellikle diüretik kişilere tavsiye edilir.

Daha sağlıklı bir yaşam için bu tavsiyeleri doktorunuza danışarak kullanınız.

Leave a Comment X