SAĞLIK

Hayvan Figürlü Ekmek Çocuklar Bayılacak

kedi ekmek

İngiltereli fırıncı tarafından üretilen bu sevimli ekmeklere çocuklar çok bayılcak.Ekmek sevmiyenleri bile cezbeden bu ekmekleri sizlerde hamura şekil vererek ve birazda gıda boyasıyla yapabilirsiniz.Kedi,Tavşan,örümcek ekmekler görüntüleri ve tatlarıyla yemeniz için bekliyorlar.

Sevimli Ekmekler ve Tarifleri Sizde yapıp çocuğunuza kendi yaptığınız sağlıklı ve neşeli ekmekleri yedirebilirsiniz.

Hayvan Figürlü Ekmek

Tavşan Ekmek ve Tarifi

Tarifi:

Malzemeler:

1/4 su bardağı su

1/4 tatlı kaşığı instant maya

1 yemek kaşığı şeker

yaklaşık 2 3/4 su bardağı un

1 tatlı kaşığı tuz

2 yemek kaşığı zeytinyağı

Yapılışı

 1. Stand mikser kase su, maya ve şekeri koyun.. Hamur pürüzsüz ve elastik olana kadar hamur kanca karıştırıcı uç ile standı mikser ile yoğurun. Tuz ve zeytinyağı ekleyin v ve hamur pürüzsüz, parlak ve çok elastik kadar yoğurma devam edin. Naylon ile örtürek  1 saat  hamuru mayalanmaya bırakın.

 2. Fırın tepsisine yanmaz kağıt serin , senin fırının ortasına bir raf yerleştirin ve 170 derecye gelicek şekilde  Fırını önceden ısıtın.

 3. Hamuru açın ve hamurun içindeki gazları çıkarmak için  biraz daha  yoğurun. Hamur yaklaşık 2/3 kes ve bir yumurta şeklinde olacak şekilde toplara ayırın .

 4.  Bu tavşan kafası ve kulakları haline gelecektir. yaklaşık 6 santim uzunluğunda bir ipi lolipop şeklindeki gibi altından sıkarak kafasını oluşturun.. Bir  kesici, veya keskin bıçak kullanarak, topa kadar yarısında  kulakları içine oluşturulan iki parça oluşturun.

 5. Hamurun geri kalan parçasının kapalı yaklaşık 1/3 hamur kesin.Yaklaşık 6 santim uzunluğunda bir ip içine bu oluştururlar. U-şeklinde içine Form ve parşömen üzerine hamur yumurta şeklindeki parçanın dar ucuna altında U kaydırın. Yaklaşık 2 santim dışarı çıkmış gevşek uçları bırakın. (Bu kesin olmak zorunda değildir -. O yüzden size hoş görünüyor düzenlemek önemli şey U taban gövdesinin altında demirlemiş olmasıdır.) Bu gevşek uçları ön pençeleri olacaktır.

 6. Yaklaşık 9 santim uzunluğunda bir ip haline son parçayı oluşturur.Rulo gibi ince sonra merkezde bir şişman biraz dışarı çıkmak, ve kilolu biter bırakın. Yarısında Hamuru katlayın ve bir top haline o merkez şişman bit oluşturur. Bu bunny kuyruk olacak.

 7. Bunny arka bacakları – – tavşan her iki tarafında dışarı çıkmış tavşan arka ucundaki kuyruk yerleştirin, daha sonra kalın parçalar bırakarak, bünyesinde ince kısmını sokmak.

 8. Yumurta biçimli gövdenin dar kısmında, kafa  olacak bir girinti oluşturmak için sadece hamur kenarının arkasına bastırın.Vücut üzerinde baş ve istediğiniz gibi ön pençeleri ve kulakları ayarlayın. Un veya beyaz pirinç unu ile tavşan serpin ve plastik poşet  ile örtün. Yaklaşık 30 dakika daha dinlendirin.

 9. Tavşanı ortaya çıkarın. Küçük, keskin bir makas kullanarak, ayak oluşturmak için pençeleri uçlarına çizik atın. Çok derin kesmeyin . Gözler için çizikler  kesin, ya da tercih ederseniz, kirpiklerini oluşturmak için minik kesikler yapın. Bir burun oluşturmak için hamurun ön sıkıştırın. Nazikçe, pençeleri ve kulakları ayarlayın.

 10. Dış kadyüzeyi kızarıp içi pişene kadar  170 derece yaklaşık 40 dakika pişirin.Soğumaya bırakın. Mmmm …. pişmiş Paskalya tavşanı!Hayvan Figürlü Ekmek Hazır… Afiyet Olsun

  Örümcek Ekmek

  Kedi Ekmek

2 Comments

 • melisa dedi ki:

  Hasyvan severler kizmasin…

  Cevap

Leave a Comment X