SANAT

National Geographic 2015 Fotoğraf Yarışması

National Geographic 2015 Fotoğraf Yarışması

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ

Whale Whisperers (Balinaya Fısıldayanlar)

Bir Kambur balina ve onun yeni doğan yavrusu  onlar Roca Partida etrafında yüzerken çeklimiş muhteşem fotoğraf birincilik ödülüyle taçlandırılıyor. … Revillagigedo [Adaları] içinde, Meksika Dalış. Bu pelajik hayat dolu olağanüstü ve eşsiz bir yer, bundan dolayı yasadışı balıkçılığı önlemek amacıyla  UNESCO  adaların birleşmesini hızlandırmaya çalışıyor.

 

İKİNCİLİK  ÖDÜLÜ

Gravel Workmen (Çakıl İşçiler)

Çalışma şekilleri çakıl,toz vetoprak içinde olan işçiler pencere camında dışarıya bakıyorlar.

ÜÇÜNCÜLÜK  ÖDÜLÜ

Camel Ardah (Deve Ardah)

Ummanda deve yarışlarının genel stili Camel Ardahtır.Binicileri tarafından kontrol edilen iki deve arasından daha hızlı olan devenin kaybettiği bir yarıştır.Bu yüzden aynı hızda devenizi sürüyor olmanız gerekir.Aedah temel  amacı binicinin becerisi deveninde gücünü ve güzelliğinin gösterilmesidir.

Sauna in The SKY (SKY Sauna)

Monte Lagazuoi, Cortina, doğu İtalyan Alplerinde 2800 metre yükseklikte Sauna yapmanın keyfi

Romania, Land of Fairy Tales

Romanya, masal diyarı. Pestera köy üzerinde beyaz çiğ.

A Night at  Deadvlei (Deadvlei de Bir Gece)

Deadvlei “ölü bataklık” anlamına gelir.Camelthorn ağaçları yaklaşık 900 yaşında olduğuna inanılan, ancak çevre çok kuru olduğundan çürümüş gibi gözüken ama hala hayatta olan ağaçların olduğu bir bölge.Ayın geceyi gündüz gibi aydınlattığı ama gökyüzündeki Samanyolu yıldızlarının görülebildiği büyüleyici bir gece fotoğrafı

Beyaz Gergedan

Fotoğrafçı nesli tükenmekte olan beyaz gergedanın resmini çekebilmek için bütün gün beklemiş.Otların arasında 30 metre uzaklıkta beklerken uyuyakalıyor ve gergedanlar okadar yaklaşıyorki ancak ozamn uyanıyor ve bu güzel fotoğrafı çekiyor.

Kusthi ,Hint Güreşi

Kushti Hint güreş geleneksel şeklidir.Güreşçiler ( pelwhans ) çamurdan yapılmış bir çukur, sık sık tuz, limon ve Ghee (açıklık tereyağı) karışımını üzerine sürerler. Bir egzersiz sonunda güreşçiler terlemiş oldukları için  soğuk alıp hastalanmamak için arena duvarına yaslanmışlar.. Bu güreş  töreni yorgun kaslarınızı yatıştırmaya ve karşılıklı saygıyı göstermek için masajlar ile tamamlandı.

 

Ördek Yakalamak

İki erkek kardeş derede ördek yakalamaya çalışırken fotoğraflanıyor.Nong Khai Province, Tayland.

Tırpan

Polonya’da geleneksel haymaking.Birçok kişi saman sıralamak için tırpan ve yaba kullanmaya devam ediyor.

Şimşek

Salar de Uyuni, Bolivya batımında şimşekler çakıyor.

National Geographic 2015 Fotoğraf Yarışması

 

Leave a Comment X