MAGAZİN

Defne Samyeli, Kurtlar Vadisi Pusu’da

Defne Samyeli, 17 Mart 1972 tarihinde aslen Malatya‘ lı bir ailenin ikinci kızı olarak İstanbul’da doğmuştur.Sühan adında bir erkek kardeşi vardır. TRT İstanbul Radyosunun çocuk korosuna girdi. Nişantaşı Anadolu Lisesini üçüncülükle bitirdi.

1991 yılında katıldığı güzellik yarışmasında üçüncü oldu.Daha sonra haberciliğe başlayan ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Samyeli,

Tuncay Özkan yönetimindeki Kanal D ana haber bülteninde haber sunuculuğu yapmıştır.

Kanal D ana haber bülteninde farklı haber sunuş tarzıyla uluslararası 2 ödüle layık görülmüştür.

Samyeli, Milliyet Gazetesinde köşe yazarlığı, ardından Show TV ana haber editörlüğü, sunuculuğu ve Güneş gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır.

2010 Mayıs ayından itibaren bir süre atv’de yayınlanan “Defne Her şey Bambaşka” isimli programı sunmuştur. Milliyet Gazetesinde röportajlar gerçekleştirerek köşe yazarlığı yapan Defne Samyeli gazete ile 03 Ocak 2015′ de yollarını ayırmıştır. Samyeli’nin Melih Kibar ile hazırladığı   4 Temmuz 1994 tarihli “Tek Başına” isimli bir albümü de bulunmaktadır.

Son olarak ta Kurtlar Vadisi Pusu kadrosuna katılan Defne Ajan Zeynep rolüyle izleyenlerinin karşısına çıkacak.

Defne Samyeli konuya ilişkin yaptığı açıklamada ;

Kurtlar Vadisi Pusu popülaritesi, etkisi ve istikrarıyla sadece Türkiye’de değil dünyanın pek çok ülkesinde fenomen olmuş bir marka. Kurtlar Vadisi pusu ekibini dizi ilk doğduğu gün tanımıştım. Dolayısıyla ilk günden yükselişine tanıklık ettiğim için ayrıca duygusal bağımın olduğu bir proje. Necati Şaşmaz’ ın bana canlandırmam için önerdiği karakteri duyunca hiç düşünmeden ‘evet’ dedim. Zeynep, yıllardır oynamayı istediğim, çocukluğumdan beri hayal ettiğim bir karakter. Duygum, bilgim, birikimim ve emeğimle Kurtlar Vadisi Pusu’ya en verimli şekilde katkıda bulunmak için heyecanlıyım” diye konuştu.

Yapımcılığını Pana Film’in üstlendiği, başrolünde Necati Şaşmaz’ın olduğu dizinin yeni bölümleri eylül ayından itibaren Kanal D’de yayınlanacak.

Leave a Comment X