CAPS

Türkeş : Beni 2 Sarhoş, 3 – 5 Çakal Eleştiremez.

Siyaset sistemi kilitleme ve çözümsüzlük alanı değil, çözüm yaratma alanıdır. Benim yaklaşımım her zaman böyleydi, bundan sonra da böyle olacak.
Siyasi partilerin amacı hedef olmaktır. İktidarı hedeflemeyen hiçbir parti demokrasinin gelişmesine katkı sunamaz.
Benim başbakan yardımcım olmam nedeniyle partim, Milliyetçi Hareket Partisi de iktidar olmuştur. Bunu kim görmez istemez? Tabiki iktidar olmak istemeyenler.
BEN PARTİMİ İKTİDAR YAPTIM
Babam partimizi 3 milletvekili ile iktidar ortağı yapabilmişti. Bugün 80 milletvekili olan Milliyetçi Hareket Partisi ise iktidardan korkup kaçıyor.
Yüzbinlerce ülkücünün işsiz olduğu ülkemizde Milliyetçi Hareket Partisi’ni iktidardan uzak tutmak nasıl açıklanabilir.
BANA MİRASYEDİ DİYORLAR SİZ?
Bana soyadımdan dolayı mirasyedi diyorlar. Bunu söyleyenlere şunu söylemek lazım. Sizler kimin mirasını yiyorsunuz?
Ülke önceki hükümetler döneminde uçurumun kenarına getirilmiş. Kriz kapıda. Ekonomi alt üstü olmuş. Bu durumda ülkeme ve milletimin dertlerine bir tekme de ben mi vursaydım? Yapamazdım. Yapmadım da.
Bugüne kadar her fırsatta dile getirdiğim, önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben anlayışım içinde, sonra yetiştirildiğim anlayış içinde devlet çıkarlarını her şeyin üstünde tuttuğumu belirtip teklifini
Yasama görevi üstlenmiş olan bir milletvekilinin milli ve anayasal bir görevi yerine getirmiş olması hangi hukuk devletinde böyle bir ihraç kararının altına imza koyabilir.

KOLTUĞA OTURUR OTURMAZ İLK İŞİM GENEL BAŞKANIMI ARAMAK OLDU

Ülkücü camiada herkesin bildiği bir sırrı paylaşacağım.  Devlet bey babamın yanında yetişmiş, vatanperver büyük bir liderdir. En ufak incitici cümle kullanmam. Bu nedenledir ki koltuğa oturur olmaz ilk işim genel başkanımı aramak olmuştur
Kendisi de şahsımı hedef alan bir cümle kurmamıştır

KRALDAN ÇOK KRALCI OLANLAR BANA SALDIRIYORLAR

Ancak yanında bulunan ve kraldan çok kralcı olan zatlar var güçleriyle bana saldırıyorlar koltukları için Devlet bey bunları görecektir, Devlet Bey’in nezaketi hepmizin gıpta ettiği düzeydedir

BENİ PARTİMDEN UZAKLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR

Kendisine bir şekilde yaklaşmış olanlar beni partimden uzaklaştırmaya çalışıyorlar. Devlet beye akıl vermek benim işim değildir ama tarih beni doğrulayacaktır. Devlet Bey’in yüzüne gülenler beni yolumdan çeviremezler

BRE EY GAFİLLER!

Şahsımı yaylım ateşine tutuyorlar. Ülkücüler tehdit fermanları yayınlıyor. Bre ey gafiller!  Devlet ve millet düşmanları cirit atarken, namluları bana çevirmek hangi terbiyeye sığar. Bunu hangi ülkücülükle açıklayacaksınız. Devlet Bey’e sorun cevabını verecektir

ANİ KARARLAR VERMEM

Babamın ilkelerine bağlıyım, ani kararlar vermem ama kesin sonuç alırım. 4  Ekim’de kurultay var. Ülkücüler karar versin. Sahibinin sesi sözde ocakcılar beni yargılayamazlar.

BAHÇELİ DE CUMHURBAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ
Cumhurbaşkanımızla bir tek ben görüşmedim. Sayın Bahçeli’nin de gittiği söyleniyor.  Koray Aydın da TBMM başkan ekili olarak cumhurbaşkanımızla görüştü.
AK PARTİ İLE İLGİLİ DÜŞÜNCEM YOK
Ben hala MHP’deyim benim AK parti’den aday olmak gibi bir düşüncem yok. Bunu beni MHP’den atmak isteyenlere sorun. Benim böyle bir düşüncem yok.
DAVUTOĞLU İLE MEZAR ZİYARETİ 
Babamın mezarına her kim gülsuyu döktüyse Allah razı olsun. Bunu neden siyasi tartışma haline getirdiler?  Başbakan ve beraberindekiler babamın mezarına gelip bir Fatiha okudularsa Allah razı olsun. Babamın mezarına geldiler diye kimseyi suçlayamayız.” Ayrıca Sayın Davutoğlu, babamın mezarının yanından geçerken dua okumak istemişse müteşekkirim ayrıca aynı şekilde babamın mezarına gül suyu dökenlere de aynı şekilde müteşekkirim.
  
 DEVLET BEY’İN ÖFKESİNİN DİNMESİ LAZIM
Hayır şu safhada Devlet Bey’in öfkesinin dinmesi lazım. Aday adaylığı için söylerse müracaat ederim. Ben hiç keyfi olarak başvuruda bulunmadım. 2015 Haziran öncesi tekrar sordum, evrağını hazırla dilekçelerimizi vereceğiz dedi. Bugün de benim aklıma göre dosya koymam söz konusu değil. Genel başkanım gerekli görürse gider dosyamı veririm.

Leave a Comment X