CAPS Yazarlar

Memet ağbi 13 Eylül yazısı…”Şeytan ve Medya’nın Hileleri…”

memet abgi

           [email protected]

 

Aydın Doğan ve medyası alt’tan giriyor üst’ten çıkıyor, işi yine Erdoğan’a getiriyor. Birileri diyor ya işte bilmem şu spiker her şeyden Erdoğan’ı suçluyor. Bilmem şu yazar bunu konuşuyor. Ha işte tam da onu diyorum. Bunların hiç biri kendiliğinden bunları söylemiyor, yazmıyor ve hatta tivitlemiyor. Talimat alan Doğan medya sırayla elinin altındakilere iş ısmarlıyor. Yani anlayacağınız Aydın Doğan, birilerinden taşeron inşaat işi almış, bu işin tuğlasını birine demirini birine veriyor, çok çalıştırdıklarını da izne yolluyor. Yapacak bir şey yok… Alem boşluk kaldırmaz. Böyle bir taşerona ihtiyaç varsa birileri çıkar o işi yapar. Doğan olmasa başkası olur. Neticede hepsi aynı…

Asıl mesele oyunun basitliği. Hani şeytanın hileleri var ya… Ne bileyim kadın, içki, kumar, kibir vs. bunlar da böyle. Şeytan’ın hileleri Hz. Adem’den bu yana hiiiç değişmedi. Biz de hiç akıllanmadık. Yani internet çağı, uzay çağı demedik aynı oyunlara hep geldik. Medyada da aynı şey geçerli. Bir bakıyorsunuz. Adam halkın iyiliğine memleketin gelişmesine hizmet için araştırıyor çalışıyor, yazılar yazıyor ama kimse tınlamıyor. Sonra biri çıkıyor alenen okuyucuya sövüyor. İki günde şöhret olup baş tacı oluyor. İşin güzel yanı arada bir okuyucunun başını okşayınca da vaayy çok iyi adam naraları atılıyor.

Şimdi kızmayın ama söylemesem olmayacak. Yahu şurda memet ağbi’niz varken elalemin köşe mafyalarına neden takılıyorsunuz. Düşünün bi kere. Şunlar size hiçbir şey kattı mı? Ya da herkese salyalarını akıta akıta söven bu kişilerin memlekete en ufak bir faydaları oldu mu? Cevapları size bırakıyorum. Hepiniz akıllı uslu çocuklarsınız. Belli medya mafyalarının provakasyonuna gelip gündemi değiştirme oyunlarını yemezsiniz.

Kalın sağlıcakla…

Memet Ağbi

Leave a Comment X